Rövidítsd le a betanítás idejét

Az új kollégát betanító munkatárs gyakran érzi úgy, hogy nem halad a saját munkájával, emellett vezetőként sosem lehetünk biztosak benne,  hogy az új kolléga valóban azt tanulja-e meg, amit tudnia kell. Az is csak a betanulás után derül ki, hogy az új kolléga tényleg érti és tudja-e mindazt, amit – elvileg – elsajátított. Erre a problémára kínál megoldást a Tudásrendszer.

Milyen problémák merülhetnek fel egy új kolléga betanításakor?

Hatékonyságromlás

Az, aki a betanítást végzi, sokszor úgy érzi, két ember helyett dolgozik: nem halad a saját munkájával, és még a friss kolléga helyett is neki kell dolgoznia. Bár mindent megpróbál, hogy a lehető legjobban végezze a dolgát, nem várhatjuk el tőle, hogy dupla annyi időt maradjon bent az irodában. Mindez hosszú távon a hatékonyság és a hangulat romlásához vezet.

Rossz betanítás

A betanítás az adott betanítótól függ. Ha az illető épp összeveszett a párjával vagy a kedvenc csapata kikapott a hétvégi meccsen, akkor a betanítás nem lesz annyira lelkes és pontos, mint ahogyan az elvárható.
Mennyivel jobb lenne, ha az új kolléga a legjobb és legmegbízhatóbb embered tudását kapná meg, hiszen így biztos lehetnél benne, hogy azt tanulja meg, amit tényleg meg kell tanulnia.

Felmondás

Biztos tudod, milyen érzés, ha a betanítás ideje alatt felmond valaki. Ez sokszor azért van, mert az új kolléga azt érezte, nem halad előre, így szép lassan elveszítette a motivációját. Nem tudta követni a betanítást, és nem értette, honnan hova kell eljutnia. Ilyen esetben az illető megpróbálja kihúzni a három hónapot, majd annyit mond, hogy "Köszi, nekem ennyi elég volt".

Ablakon kidobott pénz

Ha a betanítás nem megy flottul, csökken a hatékonyság, illetve az új kolléga nem tanulja meg, mit kell csinálnia vagy esetleg felmond még azelőtt, hogy elkezdhetne termelni. Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag pénzt dobtál ki az ablakon, holott Neked épp azért kellett új munkaerő és azért kezdtél bele a betanításába, hogy több bevételed és eredményed legyen, ne pedig kevesebb.

A betanítás lehet nyereséges és sikeres is

Képzeld el, hogy a betanítás ezentúl csak minimálisan jár hatékonyságromlással, az új kolléga úgy tanul be, hogy a betanulás végére eljut a legjobban teljesítő kolléga szintjére, és három hónap után nem egy búcsúzást kapsz, hanem egy motivált, tettre kész munkatársat. Hogy ez hogyan lehetséges? Ezt beszéljük át az ingyenes 30 perces konzultáción. 

Hogyan segíthet Neked a 30 perces konzultáció?

Elemzéssel

Átbeszéljük a jelenlegi betanítási folyamataidat. Átnézzük, mit és hogyan csináltok. Biztosan te is tudod, hogy sokszor egy külső tancsadó rá tud világítani olyan - evidensnek tűnő - dolgokra is, amik nem tűnnek fel, amikor az ember benne van a napi taposómalomban. Mi külső szemlélőként nézzük végig a folyamatokat, és megosztjuk Veled, hogy mit látunk.

Térképpel

Az elemzést követően röviden bemutatjuk Neked azt a térképet, amelyet követve elérheted, hogy a betanítási folyamat végén az új kolléga hatékony, motivált és sikeres legyen az új munkakörében.

Eszközökkel

A térkép mellé adunk azért egy "túrabakancsot" is, hiszen hiába van a kezedben a térkép, ha nincs mivel végigmenned az úton. Bemutatjuk azokat az eszközöket, amelyek segítenek majd Neked, és aztán már Rajtad áll, hogy a "túrabakancsot" vagy a "terepjárót" választod az út teljesítéséhez. A konzultáció végére tudni fogod, mi az előnye és mi a hátránya az egyes eszközöknek.

A konzultáción nincs értékesítés

Bármily hihetetlen, elsősorban nem értékesíteni akarunk, hanem segíteni. Persze mi abban hiszünk, hogy a Tudásrendszer teszi igazán hatékonnyá a betanítást, de egy csomó olyan eszköz is akad, amelyek a Tudásrendszer nélkül is segíthetnek Neked. Persze lehet, hogy nem most azonnal lesz szükségetek ránk, hanem majd csak később. De addig is, a konzultáción átadjuk Nektek mindazt, ami a hatékonyabb betanítást segíti.

Kiknek ajánljuk a konzultációt?

Tulajdonosoknak/cégvezetőknek

Mindenképpen érdemes kérni a konzultációt, ha az a célod, hogy a céged még hatékonyabb legyen és minden kapacitást kihasználjatok, illetve ha azt akarod, hogy ne legyenek üresjáratok és hogy az új kollégákon nyerj, ne pedig veszíts.

HR-eseknek

Kérd az ingyenes konzultációt, ha szeretnéd, hogy ne kelljen újabb és újabb embereket keresned ugyanarra a pozícióra, és ha a cégnél túl nagy a fluktuáció.

Rólunk - Miért csináljuk?

Szeretnénk segíteni a cégtulajdonosoknak és vezetőknek, hogy olyan cégeket és munkahelyeket teremthessenek meg, ahol a tulajdonos kiegyensúlyozott és nyugodt, hiszen nem neki kell mindig mindent megoldania. A kollégák tudják, mikor mit kell csinálniuk, és érzik, hogy munkájuknak van értelme, amitől boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak lesznek. A cég prosperál és fejlődik, ezáltal a világ is boldogabb hely lesz. Tudjuk, hogy ez nem lehetetlen. Ehhez csak az kell, hogy minél több cégnek legyen saját Tudásrendszere.

Debreczeni Attila - az alapító

Hiszem, hogy a világ akkor lesz még jobb hely, ha segítünk az embereknek értelmes és boldog életet élni. Mivel az ember életében a munkahelyen töltött idő roppant fontos, a kollégák érdekében jó volna, ha minden cégnek lenne saját Tudásrendszere. A Tudásrendszert az elmúlt 3 évben fejlesztettem ki, és azóta sokat segített abban, hogy ne kelljen mindig tüzet oltanom. Azok, akikkel együtt dolgozom, ma már tudják, mikor mit kell csinálniuk. 

A vállakozás, ahol a Tudásrendszert kifejlesztettem, a cilinderesek.hu. Tizenhat ceremóniamesterrel működünk együtt, és 350 esküvőn vagyunk ott egy évben, a színvonal pedig – a visszajelzések alapján – egységes. Ez annak köszönhető, hogy a Tudásrendszert használjuk, így mindenki tisztában van vele, mit, mikor és hogyan kell csinálnia. Neked is szívesen segítünk felépíteni saját Tudásrendszeredet.

Tudásrendszer a gyakorlatban

Gondoltam, ahelyett, hogy hosszasan ecsetelném a Tudásrendszer előnyeit, inkább megmutatom, hogyan is működik.